Treeningud

Spordiklubi Jooksupartner peamiseks eesmärkiks on ühistrennide läbiviimine Tallinnas ja Viljandis.

Ühistrennid toimuvad erinevates asukohtades vastavalt graafikule 1- 4 korda nädalas. Ühistrenni tulles palun riietu vastavalt – pane pigem mitmeid erinevaid kihte, mida saad vajadusel ära võtta või juurde panna ja jooksmiseks sobivad tavalised jooksutossud, millel on natuke sügavam muster.

Ühistrennid toimuvad regulaarselt igal nädalal (vt. uudiste all iganädalast graafikut) ja nende ülesehitus on üldiselt alljärgnev:

  1. iseseisev soojendusjooks (15- 30 min vastavalt individuaalsele võimekusele ja soovile),
  2. soojendusvõimlemine ja jooksuharjutused,
  3. jooks (erinevad võimalused vastavalt treeneri tehtud plaanile – jooks toimub tavaliselt erinevates tempogruppides vastavalt treenitavate võimekusele).

Kõik trennid on üles ehitatud selliselt, et sobivad igasuguse tasemega jooksjatele (nii alustajatele kui ka edasijõudnutele), kuna treeningharjutuste raskusastet on võimalik valida ja jooksutempo gruppe on alati trennis mitmeid. Kõik meie treenerid on (olnud) professionaalsed sportlased, kellel on väga põhjalikud teadmised ja suur kogemustepagas erinevatelt kergejõustiku aladelt (vt. detailsemat infot treenerite kohta vastavalt alamlehelt).  

Meie trennis leiab igaüks enda tasemel jooksupartneri, kellega koos on kergem seatud eesmärke saavutada ning ühiselt pingutada.